Dlaczego zniknęły topole

piątek, 5 Marzec, 2021 - 10:45

Krapkowice • W ubiegłym tygodniu przeprowadzona została wycinka dwóch dorodnych topoli, rosnących przy ul. Księdza Duszy w Otmęcie. Z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka jednego z pobliskich bloków (dane do wiadomości redakcji), zbulwersowana ich usunięciem.

- Kto wydał zgodę na wycinkę tych drzew i jaka była przyczyna ich usunięcia? Kto dokonał ekspertyzy, czy oględzin, aby to stwierdzić? Czy w zamian dokonane zostaną nasadzenia zastępcze?Dlaczego wycinane są piękne zdrowe okazy, podczas gdy chore, uschłe lub niebezpiecznie pochylone drzewa stoją nieraz latami, stwarzając zagrożenie? Na przykład, całkiem niedaleko tych dwóch wyciętych drzew, na parkingu przed sklepem „Biga”, stoi pochylona, na wpół uschła akacja, której łamiące się gałęzie wielokrotnie spadały na parking – zauważyła nasza rozmówczyni.

Pytania naszej Czytelniczki przekazaliśmy Piotrowi Góreckiemu, inspektorowi do spraw leśnictwa w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach...

 

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ESKA

Komentarze

Niestety Urząd Miasta nie dba o ochronę zieleni w Krapkowicach, a zwłaszcza drzew, które wycinane są bezmyślnie przez odpowiednie służby drogowe za zgodą Urzędu Miasta. Regularnie wycina się drzewa przy krajowej 45 i w tym roku wycięto po raz kolejny ok 20 pięknych drzew liściastych pod pretekstem "usuwania drzew chorych i czyszczenia drogi". Czy szanowne służby od "czyszczenia" i wycinania zdrowych lub lekko chorych drzew , które nie zagrażają ruchowi ulicznemu nie mogą zamiast wycinki resztek parku przy drodze 45 zająć się nasadzaniem nowych drzew, sprzątaniem lub fachową pielęgnacją zielni? DO tej pory raczej nie miały potrzeby zająć się sensową i ekologiczną pielęgnacją zieleni, gdyż z wycinki zawsze można skorzystać z drewna i szanowny Urząd Miasta w Krapkowicach w najmniejszy sposób nie dba o zachowanie miejskiego drzewostanu. , Czym za 10 lat będziemy oddychać nikogo w Krapkowicach nie obchodzi. 1 duże 40-50 letnie drzewo liściaste produkuje tyle tlenu co kilkadziesiąt młodych drzew. Ciekawe po co w Krapkowicach jest w ogóle taki inspektor, skoro dochodzi do nieodpowiedzialnego niszczenia drzew w gminie Krapkowice.

Dodaj komentarz