Zamknij

Dobrzeń bez szans

13:11, 28.02.2017
Skomentuj
II liga kobiet • Pokonując po raz drugi w tym sezonie zespół z Dobrzenia Wielkiego Otmęt udowodnił, że bezdyskusyjnie jest najlepszą kobiecą drużyną piłki ręcznej w województwie. W minioną sobotę (25.02) emocje tradycyjnie były, ale nikt nawet przez chwilę nie wątpił w to, że ostatecznie ze zwycięstwa będzie cieszyć się tylko nasza drużyna.

Wspomniane emocje w derbowym spotkaniu szczypiornistek Otmętu z Dobrzeniem widać było nie tylko na parkiecie i ławce, ale również na trybunach, które wypełniły się niemal po brzegi. Początek pierwszej połowy był walką punkt za punkt i żadna z drużyn nie zbudowała od razu znacznej przewagi. Sytuacja nieco zmieniła się w 14. minucie, gdy dla Dobrzenia podyktowany został rzut karny, skutecznie wykorzystany przez najskuteczniejszą w zespole gości Aleksandrę Czyż. Wynik wynosił wówczas 5-6. W kolejnej minucie podyktowano drugi rzut karny dla gości (ponownie Czyż) i przewaga była już dwupunktowa. W 16. minucie Dobrzeń doprowadził już do wyniku 5-8. Bramkowy zastój Otmętu przełamała w końcu Sabina Orlik, strzelając szóstego gola. Przewaga jednak ciągle pozostawała po stronie rywalek, bo w 16. minucie z rzutu karnego Dobrzeń zdobył dziewiątą bramkę autorstwa Czyż. Kolejne dwa punkty należały już do Otmętu, który wywalczył dwa rzuty karne w 19. i 24. minucie (dwie bramki Agnieszki Blozik). Ta seria karnych i brak bramek rzuconych w trakcie zwykłej gry potwierdza tylko, że pierwsza część meczu była prawdziwą walką, w której oba zespoły skupiły się na grze obronnej. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy nasze zawodniczki  przegrywały 10-12. Udało się jednak zejść z parkietu z przewagą 13-12 za sprawą bramek Natali Staszkiewicz, Agnieszki Gołąbek i Agnieszki Blozik...