Lewica chce władzy

czwartek, 23 Styczeń, 2020 - 11:00

Rozmowa • Z Marceliną Zawiszą, posłanką Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sejmie, która przyjechała do Gogolina na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta.

Mówi pani, że waszym celem jest zdobycie władzy, ale może warto się raczej zastanowić nad tym co zrobić aby za cztery lata nie powtórzyła się sytuacja z wyborów w 2015 roku, kiedy to lewica w ogóle nie dostała się do Sejmu.
Myślę, że cztery lata rzetelnej pracy i determinacji wtedy kiedy Prawo i Sprawiedliwość nie liczy się z opozycją powinny wystarczyć. W tych trudnych momentach nie możemy tracić ducha, tylko dalej pracować i przedstawiać spójną wizję naszego państwa. Dziś lewica złożona jest z różnych ludzi, ale jesteśmy zgodni co do wartości i poglądów, na których się opieramy. Te rzeczy nie tylko pozwolą nam poprawić wynik, ale także odsunąć PiS od władzy. Polacy z jednej strony chcą socjalnej Polski czyli wsparcia państwa, ale z drugiej strony chcą także spokoju i rządu, który nie łamie konstytucji, nie powoduje niepotrzebnych konfliktów za granicą i reformuje państwo zgodnie z prawem europejskim.    

Czy jesteście inną lewicą od tej, której twarzami byli Kwaśniewski, Oleksy czy Miller?
...
 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz