Dlaczego Gogolin opiera się wyludnieniu

wtorek, 26 Styczeń, 2021 - 14:57
• Rewitalizacja tradycyjnego (historycznego) centrum Gogolina to kolejny sposób na to, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić miasto w oczach potencjalnych mieszkańców. Problem w tym, że praktycznie wszystkie zniszczone przez czas nieruchomości w tym rejonie posiadają właściciele, którzy mieszkają za granicą i nie interesują się swoimi gogolińskimi majętnościami.

Gmina Gogolin • Gmina Karolinki należy do tych nielicznych w województwie, które wciąż opierają się depopulacji. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że w 2020 roku powiat krapkowicki stracił aż 879 mieszkańców. Najmniej straciła właśnie Gmina Gogolin, bo tylko 38, co więcej w samej stolicy gminy przybyło w ubiegłym roku 13 mieszkańców.

Skuteczna walka z depopulacją w Gogolinie jest wynikiem długofalowej polityki samorządu, który od wielu lat prowadzi konkretne działania związane z zatrzymaniem mieszkańców na swoim terenie oraz ściągnięciem ludzi z innych rejonów...

 

* Na zdjęciu: • Rewitalizacja tradycyjnego (historycznego) centrum Gogolina to kolejny sposób na to, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić miasto w oczach potencjalnych mieszkańców. Problem w tym, że praktycznie wszystkie zniszczone przez czas nieruchomości w tym rejonie posiadają właściciele, którzy mieszkają za granicą i nie interesują się swoimi gogolińskimi majętnościami. 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz