Pociągi stawiają mieszkańców na „Baczność”

czwartek, 10 Wrzesień, 2020 - 13:57

Zdzieszowice • Mieszkańcy budynków położonych wzdłuż linii kolejowej coraz bardziej mają dość ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych emitowanych przez przejeżdżające przez miasto pociągi. Wydawałoby się, że kto jak kto, ale zdzieszowiczanie są do nich przyzwyczajeni. Okazuje się jednak, że problem od niedługiego czasu znacznie urósł.

- Czegoś takiego wcześniej nie było, dopiero jak zaczęto modernizację linii kolejowej, zaczęła się także jakaś paranoja – mówi pan Joachim, który rozpoczął walkę z nadużywaniem sygnałów dźwiękowych przez pociągi...

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie

Komentarze

Co za baran z owego Ministerstwa, pozbawiony całkowicie wyobraźni wydał taki przepis???!!!! bo z pewnością nie mieszka w pobliżu STRZEŻONEGO PRZEJAZDU KOLEJOWEGO - czego mu życzę, by na własnej skórze przekonał się, co znaczą, od tygodni, nieprzespane noce.... U nas zdecydowana większość mieszkańców pracuje na 3 zmiany w "Koksach" - i ludzie chcą mieć ciszę i spokój - nie mówiąc już o płoszeniu zwierząt w naszych lasach! ŻĄDAMY USTAWIENIA WZDŁUŻ TORÓW, PO OBU ICH STRONACH EKRANÓW DŹWIĘKOSZCZELNYCH począwszy od przejazdu w Rozwadzy (tam też mieszkają LUDZIE!!!) do małego przejazdu – i dalej do dużego, a ponadto ograniczenia ilości owych sygnałów, oraz czasu ich nadawania - gdyż niejednokrotnie jest to nawet do 5ciu sygnałów (dla 2ch strzeżonych przejazdów!), a czas emisji 1go dochodzi nawet do 5sek!!!!!!! MIERZĘ STOPEREM! KTÓREGO, KAŻDORAZOWO, ILOŚĆ DECYBELI ZNACZNIE PRZEKRACZA DOPUSZCZALNĄ NORMĘ!!!!!! A czy ktoś to raczył zmierzyć?????!! To zapraszam. CZY W TERENIE ZABUDOWANYM SĄ ABY KONIECZNOŚCIĄ??! PO CO?! KOGO I PRZED CZYM TE WYJĄCE POCIĄGI MAJĄ NOCĄ OSTRZEGAĆ??!!!!! Przecież opuszczanie szlabanów, już od lat, jest u nas sygnalizowane dźwiękiem. ŻĄDAMY CISZY I SPOKOJU!!!! A jeśli to jest "zasadny przepis" - to dlaczego kierowcy aut, przed pasami nie dają sygnałów dźwiękowych, skoro one mają ostrzegać...???!!! WŁĄCZCIE MYŚLENIE, barany!!!! Widocznie tego (...-( myślenie boli..... Mam nadzieję, iż media SKUTECZNĄ I SZYBKĄ INGERENCJĄ u "barana", przywrócą nam, mieszkańcom Zdzieszowic CISZĘ! na ile jest to oczywiście możliwe, ponieważ i tak sam, KAŻDORAZOWY PRZEJAZD POCIĄGU i tak do cichych nie należy... Zdesperowana, do granic wytrzymałości, emerytka ze Zdzieszowic.

Minęło kilka tygodni - i nadal wyjące pociągi zrywają nas nocami z łóżek! JAK DŁUGO TEN PROCEDER MA JESZCZE TRWAĆ???!!!! ŻĄDAMY OPUBLIKOWANIA PRECYZYJNEGO REGULAMINU UŻYWANIA SYGNAŁÓW DŹWIĘKOWYCH PRZEZ KOLEJARZY PRZED WSKAŹNIKAMI W6a i W6b. Jaka jest odległość minimalna między przejazdami, która zwalnia przed użyciem kolejnej syreny? Jak długo ma trwać owa wyjąca syrena - zwłaszcza między g.22" - 7"?! Skoro tory przecinają Zdzieszowice na pół - a więc po obu ich stronach mieszkają ludzie - to co mówią owe przepisy? bo przecież musi być różnica w dawaniu sygnałów w mieście i poza nim, na wolnej przestrzeni. CZY AUTOR TYCH PRZEPISÓW MYŚLI???!!!! NIE! bo z pewnością nie mieszka przy przejeździe, czego mu nadal życzę! a ta prosta czynność go boli....:-( W odległości ledwie kilometra znajdują się 3 przejazdy: 1szy w Rozwadzy - kilkaset metrów od Zdzieszowic, potem jest "mały przejazd" i w odległości 100m!!!! od niego "duży". Więc po jasną cholerę POCIĄGI WYJĄ SYRENAMI 3KROTNIE (lub więcej!) NA DŁUGOŚCI KILOMETRA, SKORO 1, KRÓTKI SYGNAŁ SŁYCHAĆ NAWET Z JASIONNEJ???!!! - wcześniejszej stacji. ALBO COŚ Z TYM ZROBICIE, ALBO MY, MIESZKAŃCY ZDZIESZOWIC USUNIEMY TE KRETYŃSKIE WSKAŹNIKI! Co zrobiła w tej sprawie Pani Burmistrz??? ŻĄDAMY WYJAŚNIEŃ - I DZIAŁANIA! A NIE SPOLEGLIWOŚCI! A skoro te sygnały dźwiękowe są takie skuteczne - TO DLACZEGO KIEROWCY AUT NIE TRĄBIĄ PRZED SKRZYZOWANIEM????!!!! CZY KTOŚ O TYM POMYŚLAŁ???!!! - ANO NIE, GDYŻ EWIDENTNIE TEGO BARANA (delikatnie mówiąc) MYŚLENIE BOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻĄDAMY INFORMACJI I SKUTECZNEGO DZUAŁANIA!!!!!!

Dodaj komentarz