Skoki narciarskie coraz popularniejsze u bukmacherów

wtorek, 22 Październik, 2019 - 13:45
Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin Polaków. Bukmacherzy doskonale o tym wiedzą i powoli szykują się do nadchodzącego sezonu.

Małyszomania już dawno za nami, ale wielkie sukcesy Kamila Stocha i reprezentacji Polski przyczyniają się do wciąż ogromnego zainteresowania skokami narciarskimi wśród kibiców w Polsce. Najpopularniejszą dyscypliną do obstawiania u bukmacherów jest w naszym kraju oczywiście piłka nożna, ale popisy skoczków z roku na rok mają się coraz lepiej.

Nasz sport narodowy
- Skoki narciarskie to bez wątpienia polski sport narodowy. Dzięki licznym sukcesom indywidualnym oraz drużynowym od wielu lat skoki utrzymują się w rankingach dyscyplin przykuwających największą uwagę kibiców w kraju. Podobną tendencję zauważamy również w branży zakładów bukmacherskich - mówi Konrad Komarczuk, szef legalnego w Polsce w bukmachera Fortuna, cytowany przez Money.pl.

Sezon 2017/18 dla kibiców polskich skoków narciarskich okazał się wyśmienity. W Pjongczangu Kamil Stoch sięgnął po olimpijskie złoto na skoczni dużej, a w konkursie drużynowym biało-czerwoni wywalczyli brąz. Oprócz tego nasz najlepszy zawodnik zdobył Kryształową Kulę oraz triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, Willingen Five, Raw Air i Planica 7. Już wtedy skoki narciarskie zaliczane były do najpopularniejszych dyscyplin w ofercie bukmacherów.

Wzrost zainteresowania zakładami bukmacherskimi
Zmagania 2018/19 w wykonaniu polskich skoczków nie były już tak udane jak w sezonie poprzednim. W Pucharze Świata dominował bowiem Ryoyu Kobayashi, a Kamil Stoch musiał się zadowolić trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej. Polacy triumfowali za to w Pucharze Narodów, a Dawid Kubacki i Kamil Stoch wskoczyli na dwa pierwsze stopnie podium konkursu na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Seefeld. Jak donosi Rzeczpospolita, w sezonie 2018/19 liczba kuponów zawieranych na zdarzenia związane ze skokami wyniosła około miliona. Przez rok zwiększyła się niemal o połowę. Polacy szczególnie polubili zakłady w trakcie konkursów, tj. na żywo.

Sponsoring kluczem do sukcesu
Legalny w Polsce bukmacher Fortuna postanowił zaangażować się we wsparcie polskiego narciarstwa i nawiązał współpracę sponsorską z Polskim Związkiem Narciarskim. Dzięki temu bukmacher stał się jeszcze bliższy ulubionej zimowej dyscyplinie Polaków.

Kolejna zima przed nami
Puchar Świata 2019/20 w skokach narciarskich rozpocznie się 23 listopada w Wiśle. Zakłady na ten konkurs będzie przyjmować wielu bukmacherów, a jak podaje Legalni-Bukmacherzy-Online.pl liczba legalnych bukmacherów wciąż dynamicznie rośnie. W nadchodzącym sezonie zaplanowano trzydzieści sześć konkursów, w tym trzydzieści indywidualnych i sześć drużynowych. Oprócz Kryształowej Kuli do zgarnięcia będą trofea za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, Titisee-Neustadt Five, Willingen Five oraz Raw Air. W dniach 20-22 marca 2020 w Planicy odbędą się natomiast mistrzostwa świata w lotach.

Reprezentanci Polski staną do rywalizacji pod przewodnictwem nowego szkoleniowca - Michala Dolezala. Czech zastąpił na tym stanowisko Stefana Horngachera, który dowodził biało-czerwonymi w trzech ostatnich sezonach.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać, dlatego odpowiedzialnie podchodź do wszystkich gier hazardowych. Bukmacherzy oferują swoje usługi tylko pełnoletnim graczom. Gra u bukmacherów którzy nie mają polskiego zezwolenia jest zabroniona.

 


 

Autor: 
MATERIAŁ PARTNERA

Dodaj komentarz